čtvrtek 6. listopadu 2014

Spojte funkci vany a sprchového koutu!

Sprchování ve vaně je realitou ve spoustě domácností, kde nemají samostatný sprchový kout. S vanovou zástěnou zabráníte potopám v koupelně a navíc vydrží mnohem déle, než obyčejný igelitový závěs. Díky vanovým zástěnám si užijete příjemné chvíle i při sprchování, aniž by voda cákala po celé koupelně.Vanové zástěny lze umístit takřka na každou vanu. U starších typů van si jen dejte pozor na rovnost lemu, mívají jej občas atypicky vytvarovaný a zástěna pak nemusí těsnit. Montáž není složitá a zvládne ji každý domácí kutil. Vanové zástěny dělíme na základní dvě kategorie: vanové zástěny jednodílné a vanové zástěny dvojdílné.

Zástěny jednodílné

Zástěny dvoudílné


Výhodou je fakt, že dvoudílná zástěna pokryje větší plochu kolem vany, takže sprchování je komfortnější. České koupelny často bojují s nedostatkem místa, dejte tedy pozor na to, aby zástěna nenarážela do umyvadla, poliček a podobně.

Máte-li menší vanu kolem 150 centimetrů, není příliš praktické kombinovat ji s pevnou zástěnou. Pro lepší komfort vstupu do vany je lepší využít otočné zástěny.


Při výběru zástěn se setkáte s výškou kolem140 cm, průměrná vana je hluboká 40 až 45 cm, tudíž se dostaneme na celkovou výšku cca 190 cm. Voda by tedy neměla stříkat ven ani při sprchování vyšších lidí - v podstatě se jedná o výšku sprchového koutu.


Rámy zástěn se vyrábí v několika povrchových úpravách. Oblíbené jsou klasické bílé rámy. Bílá se hodí k vaně a dá vyniknout i barevným obkladům. Chromové rámy zase působí luxusnějším dojmem.